ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku szkolnegoI w końcu nadszedł ten długo oczekiwany przez wszystkich uczniów dzień – 20 czerwca 2008r. Koniec roku szkolnego, a początek WAKACJI !!!

DZIEŃ SPORTU – „STEFANKI ZS CKU”

Dzień Sportu – Stefanki ZS CKU30 maja 2008 r. – tego dnia każdy z nas mógł zażyć trochę świeżego powietrza. Jak co roku na boisku szkolnym organizowane były różne konkurencje. Każda klasa stanowiła osobny zespół.

Nagrodzone miejsca zostaną ogłoszone na zakończenie roku szkolnego 2007/2008.

Przy okazji Dnia Sportu obchodziliśmy „Dzień Bez Tytoniu” oraz „Dzień Szkoły Bez Przemocy”.

Jak już szaleć to szaleć. Samorząd Uczniowski ogłosił także zwycięzców w poszczególnych kategoriach „Stefanki ZS CKU”.

Wyniki przedstawiają się następująco:

• w kategorii „Orzeł” I miejsce zajął Paweł Groblica
  • w kategorii „Grypsiarz” I miejsce otrzymał przezabawny Erwin Kędziorski
  • w kategorii „Dżaga” ex-quo I miejsca zajęli Beata Staszak i Marcin Konopelski
  • w kategorii „Rekordzista” zwyciężył Mateusz Działo
  • w kategorii „Klasa Roku” zwycięzcami okazali się uczniowie klasy II TD
  • w kategorii „Fachowiec” zwyciężył Pan mgr Andrzej Rachtan
  • w kategorii „Sędzia” I miejsce zajęła Pani mgr Krystyna Kozar
  • w kategorii „Magik” I miejsce zajął Pan mgr Sebastian Rzepka
  • w kategorii „Autorytet” zwyciężył Pan mgr Adam Gębala
  • w kategorii „Luzak” I miejsce otrzymał Pan mgr inż. Andrzej Czyrniański

JĘZYK NIEMIECKI – ODGRYWANIE RÓL – SCENKI SYTUACYJNE

Język niemiecki - odgrywanie ról - scenki sytuacyjneZnajomość języków obcych we współczesnym świecie nie jest już przywilejem, ale koniecznością. Języki obce towarzyszą nam w życiu codziennym. Musimy je znać, aby porozumieć się poza granicami kraju, dokonać zakupów w Internecie, zrozumieć tekst ulubionej piosenki czy w końcu zdobyć pracę lub pomyślnie zdać maturę, co pozwoli nam na podjęcie studiów wyższych.

Przy nauczaniu początkujących pamiętamy o stresie i nieśmiałości, jakie mogą być związane ze stawianiem pierwszych kroków w nauce języka obcego. Dlatego też lektor - nauczyciel, stosując się do metodycznych założeń, cierpliwie i skutecznie prezentuje nowy materiał, stwarzając okazje do jego praktycznego zastosowania.

Dialogi w parach, rozmowy z lektorem - nauczycielem, scenki sytuacyjne - wszystko to pozwala na użycie języka niemieckiego w kontekście, co znacznie przyspiesza proces jego przyswajania, a sama nauka tego języka okazuje się być tylko przyjemnością.

Autor tekstu: mgr Jarosław Kucharczyk

SOCRATES-COMENIUS — PODSUMOWANIE

Socrates-Comenius — podsumowanieW roku szkolnym 2007/2008 zakończył się trzyletni międzynarodowy projekt realizowany w ramach programu Socrates-Comenius. Temat projektu brzmiał „Systemy bezpieczeństwa społecznego w Europie, porównanie ich funkcjonowania w krajach partnerskich”.

W okresie od 5 do 9 maja odbyło się zaplanowane spotkanie w Niemczech, w Olpe z udziałem przedstawicieli wszystkich szkół uczestniczących w projekcie - Belgia, Polska, Niemcy i Francja. Koordynator projektu - Paul Vancauwenberghe podsumował trzyletnią pracę.

W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele uczniów klasy II TA oraz nauczycieli naszej szkoły.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy uczestniczyli w pracach nad tymże projektem.

Koordynator - Krystyna Kozar

POWIATOWY PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Powiatowy Przegląd Małych Form TeatralnychAula Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich stała się w dniu 28 maja 2008 r. miejscem prezentacji małych form teatralnych w ramach kolejnej edycji Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych, zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich przy współudziale Domu Kultury w Strzelcach Krajeńskich i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich.

MISTRZ KLAWIATURY

Mistrz KlawiaturyW kwietniu miał miejsce finał trwającego od listopada ubiegłego roku konkursu sprawdzającego biegłość pisania na klawiaturze - Mistrz Klawiatury. W konkursie wzięło udział kilkanastu uczniów naszej szkoły. Najlepszymi okazali się:

1. Materac Wojciech – kl. III Ta – 265 uderzeń na minutę
  2. Piórkowski Mariusz – kl. I Ta – 241 uderzeń/min.
  3. Szpałek Mateusz – kl. II Td – 218 uderzeń/min.

Wyniki czołowej dziesiątki znajdują się w tabeli po prawej stronie. Najlepsi uczestnicy konkursu dostali dyplomy i nagrody. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był Tomasz Krzyszewski.

ZAKOŃCZENIE KLAS MATURALNYCH

Zakończenie klas maturalnych 200825 kwietnia 2008 roku miało miejsce zakończenie roku klas maturalnych. Zostało ono wzbogacone przez występy artystyczne uczniów. Następnie odbyły się spotkania wychowawców z uczniami, często zakończone wzruszającymi pożegnaniami.