Omnibus

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Ogólnej „Omnibus” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego oraz powiatu czarnkowsko&nndash;trzcianeckiego. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Czarnkowie im. Janka z Czarnkowa. Drugie miejsce — przedstawiciele ZSCKU w Strzelcach Kraj. Gratulacje!

Najlepsi nagrodzeni zostali książkami i dyplomami. Nagrodą główną był udział w spływie kajakowym, który odbył się 16.06.2010.

Dialnet Masters

Zakończyły się ogólnopolskie zmagania Olimpiady Wiedzy o Internecie — Dialnet Masters. Brało w niej udział ponad 4 500 czteroosobowych zespołów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły: VIVALDI, Szczęśliwe_Misie i Emenemsy. Najlepiej zaprezentował się zespół z klasy II Td - Michał Pawlak, Mateusz Grabianowski, Karolina Dyndul i Damian Matuszewski — który to zakwalifikował się do drugiego etapu (brało w nim udział po 50 najlepszych zespołów z 8 okręgów). Opiekunem zespołów był Tomasz Krzyszewski.

Strona Olimpiady

Dzień Patrona Szkoły Stefana Biedrzyckiego Stefanki 2010

Tego dnia (02.06.2010) świętowaliśmy. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy występ uczniów w spektaklu „Zemsta”. Potem rozdanie statuetek Stefanek w 12 kategoriach, dla uczniów i nauczycieli wybranych przez społeczność szkolną (przygotował SU). I jeszcze występ zespołu muzycznego.

I ruszyliśmy do poszczególnych konkursów i konkurencji sportowych. Można było sprawdzić swoją wiedzę w konkursie o Patronie Szkoły, zdrowym stylu życia w konkursie „Żyję zdrowo – nie palę” lub swoje umiejętności w Pierwszej Pomocy. Reszta uczniów wybrała konkurencje sportowe, a było w czym wybierać. Na koniec nagrody: losowanie nagród indywidualnych (każdy uczeń posiadał los, który brał udział w losowaniu cennych nagród) i nagrody Dyrektora (pieniężne) dla klas, które uzyskały największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach. Pierwsze miejsce zajęła klasa II Td, drugie miejsce II Tc, trzecie miejsce klasa III Za. Gratulacje!

Wiele emocji przyniósł nam ten dzień, powtórzymy to za rok.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia nauki:

OBCHODY 60–lecia

Zjazd Absolwentów z okazji 60-tej rocznicy istnienia naszej szkoły! Zapraszamy wszystkie roczniki byłych Uczniów do spotkania i wspólnej zabawy. Komitet organizacyjny planuje bogaty program w wykonaniu Absolwentów i zaproszonych gości. Wpisowe 50 zł gwarantuje otrzymanie wielu okazjonalnych suwenirów (monografia, torba ekologiczna z nadrukiem, plakietka, długopis itp.). Szczegółowy program obchodów krystalizuje się i będzie ogłoszony w terminie późniejszym. Największą atrakcją będzie jak największa liczba Absolwentów pragnących się spotkać w murach swojej szkoły.

Ps. Komitet organizacyjny kieruje do wszystkich Absolwentów prośbę o przesyłanie wszelkich fotografii, filmów, które można by wykorzystać przy realizacji filmu o szkole i dokonaniach jej Absolwentów — Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w szachy

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w szachy22 kwietnia w naszej szkole miał miejsce Powiatowy Turniej Szachowy szkół ponadgimnazjalnych. Indywidualnie zakończył się on sukcesem ucznia naszej szkoły (z klasy I Td) Huberta Włodarczyka, który wygrał wszystkie partie, zostając tym samym Mistrzem Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużynowo zawody zakończyły się zwycięstwem Zespołu Szkół z Dobiegniewa przed ZS Strzelce Kraj. i naszą szkołą.

Wyniki zawodów

Sędzią i organizatorem zawodów był T. Krzyszewski, a nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe.

Nowa strona

Witam na nowej stronie Zespołu Szkół CKU. Strona została wykonana przez uczennicę klasy IV Td – Katarzynę Janczak:

• szkielet strony,
  • nowy baner szkoły,
  • ozdobne linie,
  • grafika.

Przy aktualizacji strony udział brały 3 uczennice: Mentel Natalia, Radziejewska Anna i Tecław Paulina.

Stworzenie menu, poprawki w kodzie – XHTML i CSS oraz nadzorowanie wszelkich prac – Tomasz Krzyszewski.

Aktualnie strona jest zgodna ze specyfikacją XHTML 1.0 strict. Zapraszam do zapoznania się z efektem naszej pracy. Kilka podstron może przez najbliższy czas być jeszcze niedostępna z uwagi na trwające prace nad dostosowaniem każdej strony do wymogów specyfikacji XHTML 1.0 strict.