Dzień Dziecka 2012

Dzień Dziecka 201201 czerwca 2012 r. w naszej szkole rywalizowaliśmy na arenach sportowych. Na szkolnym boisku odbyło się kilka zaciętych spotkań piłkarskich. W sali gimnastycznej miała miejsce emocjonująca potyczka pomiędzy nauczycielami i uczniami. Swoich amatorów znalazły również inne konkurencje. Zabawa była przednia! Sami zresztą popatrzcie na zdjęcia!!!

Wycieczka Samorządu Uczniowskiego do Szczecina

Wycieczka Samorządu Uczniowskiego do Szczecina16 maja 2012 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły czyli Wojciech Wieczorek - klasa III TB, Dominika Śmiałek - klasa III TD, Martyna Wandzilak - klasa III TA, Natalia Zapotoczna - klasa III TA oraz Magdalena Czarnecka - klasa III TA wraz z opiekunami (Pani J. Turek, Pan J. Kucharczyk) udał się na wycieczkę do Szczecina. Wyjazd był nagrodą za całoroczna pracę na rzecz ogółu szkolnej społeczności.

Z racji nadgranicznego położenia i względnej bliskości Bałtyku, dostępnego przez żeglowną Odrę, Szczecin jest głównym ośrodkiem gospodarczym regionu. Znajduje się tu duży port morski, stocznie remontowe i jachtowe. Miasto jest ośrodkiem turystycznym, z dużą liczbą zabytków. Szczecin zachwyca nadal swą unikatowością. Na każdym kroku zieleń i urzekające secesyjna zabudowa przenika się z nowoczesną zabudową. Piękne kamienice i gwiaździsty układ ulic upodabniają Szczecin do Paryża.

Wysoka efektywność nauczania naszej szkoły

Wysoka efektywność nauczania naszej szkoły - EWDNasza szkoła może się pochwalić bardzo dobrą efektywnością nauczania. Jest to mierzone przy pomocy tzw. Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD).

Metody EWD to metody statystyczne pozwalające na podstawie zasobów na wejściu (np. wynik na egzaminie poprzedniego etapu kształcenia) oraz wyjściu (np. wynik na egzaminie końcowym) oszacować efektywność nauczania, czyli wkład danej szkoły w końcowy poziom wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia.

Wykresy naszej szkoły można odczytać ze strony poniżej. Im owal obrazujący szkołę jest bardziej w prawo i w górę, tym wynik jest lepszy. Pod owalem szkoły można zauważyć dwa owale obrazujące wyniki dla 50 i 90 szkół.

EWD maturalne naszej szkoły.

Tu można porównać EWD innych szkół (wyszukiwarka po prawej stronie).

Mistrz Sieci - sukces naszych uczniów

Mistrz Sieci - sukces naszych uczniówSporym sukcesem zakończył się udział dwójki naszych uczniów w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu na stronę internetową - Mistrz Sieci, który odbywał się w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie klasy IV TD - Grabianowski Mateusz i Nebelski Rafał zdołali zakwalifikować się do ścisłego finału - 15 zespołów, spośród 241 biorących udział. Funkcję opiekuna pełnił T. Krzyszewski.

Informacje o konkursie

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnzjalnych w szachy

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnzjalnych w szachyW rozegranych w naszej szkole Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w szachy najlepszymi okazali się:

1.   Młynarczy Łukasz - z klasy II TA ZSCKU
2.   Włodarczyk Hubert - z klasy III TD ZSCKU
3.   Lebiedź Artur z LO Strzelce Krajeńskie

Łukasz wygrał wszystkie partie, a Hubert przegrał jedynie z Łukaszem, ponadto drużynowo również nasza szkoła okazała się najlepsza. W skład zespołu weszli: Młynarczy Łukasz, Włodarczyk Hubert, Szczepiński Paweł i Matuszewski Damian.

Sędzią, organizatorem oraz opiekunem drużyny był T. Krzyszewski.

Rekrutacja

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w mury naszej szkoły zachęcamy do zapoznania się z działem rekrutacja oraz do obejrzenia filmów na temat naszej szkoły.

Finał Mistrzostwa Województwa w szachy

Finał Mistrzostw Województwa w szachyW rozegranych w Sulechowie Finale Mistrzostw Województwa szkół ponadgimnazjalnych w szachach uczniowie naszej szkoły zajęli XV miejsce walcząc bardzo zacięcie w każdej rundzie. Bardzo dobry wynik osiągnął Młynarczyk Łukasz - 5 punktów z 6 możliwych. Pozostali reprezentanci dzielnie go wspierali, grając na miarę swoich możliwości: Włodarczyk Hubert, Matuszewski Damian oraz Szczepiński Paweł.

Sporym utrudnieniem był brak jakiegokolwiek wsparcia ze strony dziewczyn z naszej szkoły, gdyż żadna z nich nie odważyła się pojechać na zawody, co skutkowało stratą punktu w każdej rundzie.

Szczegółowe wyniki