Dodatkowa rekrutacja

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Kraj. informuje, że przedłuża termin dodatkowej rekrutacji do klas pierwszych Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej do 23 sierpnia 2013r.

Stefanki Dzień Patrona Dzień Sportu 2013

03 czerwca 2013 r. w naszej szkole rywalizowaliśmy na wielu arenach. Tu i tam miały miejsce emocjonujące potyczki. Zabawa była przednia!!! Sami zresztą popatrzcie na zdjęcia!!!

1. miejsce - klasa 1 TB
  2. miejsce - klasa 3 TB
  3. miejsce - klasa 2 TB

Gratulujemy serdecznie!!!

mgr Justyna Turek
mgr Jarosław Kucharczyk

Samorząd uczniowski na wycieczce w Szczecinie

Samorząd uczniowski na wycieczcew Szczecinie

„Świat jest jak księga, kto nie podróżuje ... czyta jakby tylko jedną stronę”

24 kwietnia 2013 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunami (J. Turek, J. Kucharczyk) udał się na wycieczkę do Szczecina.

Podobnie jak w roku ubiegłym wyjazd był nagrodą za całoroczna pracę na rzecz ogółu szkolnej społeczności.

Z racji nadgranicznego położenia i relatywnie bliskiej odległości do Bałtyku, dostępnego przez żeglowną Odrę, Szczecin jest głównym ośrodkiem gospodarczym naszego makroregionu. Znajduje się tu duży port morski, stocznie remontowe i jachtowe.

Miasto jest ważnym ośrodkiem turystycznym, z dużą liczbą ciekawych i pięknych zabytków.

mgr Justyna Turek

Szkolny konkurs języka niemieckiego

19 kwietnia 2013 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego dla klas I - II przygotowana przez panią Agnieszkę Stelmachowicz przy wsparciu pana Jarosława Kucharczyka.

W konkursie wzięło udział 25 uczniów.

I miejsce zajął Dominik Brenk z klasy II TD, natomiast Natalia Jarnut z klasy II TA i Adrian Brzeziński z klasy I TC zajęli wspólnie miejsca drugie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i gratulujemy wszystkim laureatom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów językowych!

mgr Agnieszka Stelmachowicz
mgr Jarosław Kucharczyk

V Konkurs Języka Niemieckiego oraz Kultury Krajów Niemieckojęzycznych Wałcz, dn. 17.04.2013 r.

V Konkurs Języka Niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły:
Krzysztof Polanowski – klasa II TD
Dominik Brenk – klasa II TD
Jędrzej Treller – klasa II TD
Radosław Ciszewski – klasa II TD

reprezentowali ZS CKU w Strzelcach Krajeńskich w V Konkursie języka niemieckiego oraz kultury krajów niemieckojęzycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który zorganizowany został przez Instytut Humanistyczny PWSZ w Wałczu.

Opiekunem uczniów był p. Jarosław Kucharczyk a o bezpieczny transport zadbał p. Zdzisław Brzóska.

mgr Jarosław Kucharczyk

Na inżyniera czeka kariera - finał

Na inżyniera czeka kariera

We wtorek 9 kwietnia Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadził Konkurs Informatyczno – Technicznego „Na inżyniera czeka kariera”. W finale konkursu naszą szkołę reprezentowali: Paweł Staniszewski z klasy IV TD oraz Jędrzej Treller z kl. II TD. Po całodniowych zmaganiach zwycięzcą okazał się Janowski Daniel z IV Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wielkopolskim, a Paweł Staniszewski otrzymał wyróżnienie. Funkcję opiekuna pełnił Tomasz Krzyszewski.

KIBICOWALIŚMY WIOŚNIE!!!!

Tegoroczna impreza Pierwszego Dnia Wiosny w ZSCKU odbyła się w biało – czerwonych barwach. Kibicowaliśmy wiośnie oraz wszystkim uczestnikom różnorodnych konkurencji. Uczniowie każdej klasy łącząc wspólne siły rozwiązywali rebusy, krzyżówkę historyczną, sprawdzili poziom klasowego IQ, mówili w języku ojczystym, niemieckim i angielskim, bawili się w kalambury, jaka to melodia, płynęli rwącą rzeką oraz sprawdzili swą wiedzę z przedsiębiorczości. Pokazali logiczne myślenie w warcabach i ducha walki w konkurencja sportowych. Zaprezentowali też stroje kibiców.

Po ukończonej zabawie komisja podsumowała zebrane punkty każdej klasy wyłaniając zwycięzców.

1. klasa IV Td.
  2. klasa III Ta.
  3. klasa II Tb.

Zwycięskie klasy w nagrodę otrzymały

Tort

Dziękuję wszystkim uczniom za dobrą zabawę!

Uczniowie mówią, że było słodko (się podobało)…

pedagog