DZIEŃ DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ CKU

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca - zostały przeprowadzone zawody sportowe oraz po raz pierwszy w historii plebiscyt ,,Stefanki".
W zawodach sportowych najlepsze okazały się następujące klasy:

1. III Tb
  2. II Za
  3. II Pb
  4. I Za i I Pa

Wyniki plebiscytu ,,Stefanki 2006" kształtują się następująco:

• LUZAK SZKOŁYmgr inż. Andrzej Czyrniański
  • POSTRACH SZKOŁY mgr Andrzej Rachtan
  • UŚMIECH SZKOŁY mgr Waldemar Spławski
  • TRENDY NAUCZYCIEL Marta Dzioch-Stadler
  • PRZYJACIEL UCZNIA mgr Justyna Turek
  • AUTORYTET SZKOŁY mgr Adam Kozar

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

Pożegnanie klas maturalnych

28 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Uczniowie jak i nauczyciele byli bardzo wzruszeni. Czas spędzony w ZSCKU na zawsze pozostanie w ich pamięci. Teraz przed nimi matura.

MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH

ZW czwartek – 27 kwietnia 2006 roku zostały przeprowadzone Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Zawody zakończyły się sukcesem uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego: zwycięzcą okazał się Paweł Partyka z kl. I Ta, natomiast wśród dziewcząt wygrała Joanna Powęska z kl. I Pb. Drużynowo pierwsze miejsce zajął ZS Dobiegniew, a nasza szkoła ukończyła zawody na 2 miejscu (tylko 1 punkt za zwycięzcami).

SZKOŁA KOMPUTERAMI STOI

W maju 2004 roku dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Kraj. podjął starania przystąpienia do trzyletniego projektu "Pracownie komputerowe w szkołach" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zostały one uwieńczone podwójnym sukcesem, gdyż placówka wzbogaciła się o dwie pracownie. Jeden wniosek dotyczący wyposażenia pracowni dla szkół ponadgimnazjalnych został skierowany do Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.i pozytywnie zaopiniowany przez komisję do spraw przydziału pracowni internetowych. Po spełnieniu określonych wymogów zainstalowano serwer, czternaście komputerów uczniowskich, komputer dla nauczyciela i cztery komputery do centrum multimedialnego. Ponadto w zestawie znalazły się dwa skanery i dwie drukarki laserowe oraz komputer przenośny z wideoprojektorem. Wszystkie urządzenia zaopatrzone są w pełne oprogramowanie. - Dowiedziałem się, że Unia Europejska współfinansuje projekt "Wyposażenie w sprzęt komputerowy Centrów Kształcenia Praktycznego i Centrów Kształcenia Ustawicznego", więc drogą internetową wysłałem wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej - mówi dyrektor Jan Krzyszewski. Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy informację, po półtorarocznym okresie oczekiwania otrzymujemy drugą pracownię - dodaje. Tym razem oprócz serwera przekazano czternaście komputerów uczniowskich, komputer dla nauczyciela, skaner A3 i skaner A4, takież same drukarki laserowe oraz komputer przenośny z wideoprojektorem. Zdaniem nauczycieli przedmiotów informatycznych uczniowie mają teraz idealne warunki do nauki. Stało się to również inspiracją do utworzenia nowych typów szkół dla uczniów kończących gimnazjum, czyli technikum informatyczne i technikum mechatroniczne.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W czwartek – 8 grudnia 2005 roku został przeprowadzony Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zawody odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry wynosiło po 10 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wzięło udział 25 uczniów ZSCKU.

MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH

ZAPRZYJAŹNIENI Z HISTORIĄ

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku zorganizowano czwartą edycję powiatowego konkursu historycznego z okazji Święta Niepodległości. Po raz drugi wygrała ekipa z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Strzelcach Kraj.